Jdi na obsah Jdi na menu
 


Death note - informace

16. 7. 2014

 Děj: Geniální, avšak trochu znuděný student nalezne Zápisník, který upustil znuděný anděl smrti, aby se trochu pobavil. S pomocí tohoto zápisníku se pak onen student rozhodne vymítit veškeré zlo. Tato utopická myšlenka se brzy setká s ohlasem veřejnosti a spasitel, který je ve světě známý pod přezdívkou "kira" zabíjí a zabíjí, dokud mu do cesty nestoupí nejlepší detektiv nasvětě, záhadný L, jehož tvář do té doby skoro nikdo nezná. 

Oba mladí muži jsou tak geniální ža odstartují vyrovnanou, nebezpečnou hru na život a na smrt. 

Základní pravidla zápisníku smrti:

1) Člověk, jehož jméno se ocitne v zápisníku smrti, zemře. 

2) Zápis nebude fungovat, pokud pisatel nezná tvář zapsané osoby. 

3) Detaily ohledně smrti můžou být zapsané do čtyřiceti sekund. Pokud nebude smrt blíže specifikována, osoba zemře na zástavu srdce. 

 

Postavy: 

1) Light Yagami      

light-yagami-light-yagami-18148378-1280-720.jpg

 věk : 17 - 25

hnědé oči, hnědé vlasy. 

 Slušný, dobře vychovaný, vyrůstá v středně bohaté, kompletní rodině s mladší sestrou. Jeho otec je šéfem japonské policie. 

Light je pořádný, svědomitý, cílevědomý, má silný smysl pro spravedlnost a pevné nervy. Dokáže se dokonale ovládat a nedat najevo jakékoliv citové rozpoložení.

Ze seriálu nevyplývá, zda je na ženy, nebo na muže. Protože ženy, se kterými něco měl buď využíval, nebo zabil.

Je přirozeně krásný a když chce, umí být natolik okouzlující, že se z toho stává silná zbraň. Dovede manipulovat s lidmi, a má veliký přesvědčovací talent. 

Je nejlepší žákem na střední škole, a má společně s  detektivem L maximální počet bodů v přijímacím testu na vysoké. 

Umí hrát výborně tenis. 

 

2) L Lawliet / Ryuzaki

59140.jpg

 Věk: 24 - nedožitých 25

Černé oči, černé vlasy, bledá kůže. 

L je nejlepší detektiv na světě, vychovaný/nevychovaný v sirotčinci pro nadané děti. 

 Jeho zevnějšek je viditelně zanedbaný. je na něm na první pohled znát, že o sebe nepečuje. Nikdy nemění druh oblečení, nečeše se, nenosí ponožky, neobtěžuje se se zavazováním tkaniček a ze samého workoholismu trpí nespavostí, kvůli které má nepřetržitě kruhy pod očima. je velice hubený, ačkoliv nejí nic jiného, než sladkosti. (to je asi jedna z největších záhad seriálu :D) 

Je geniální, vyzná se v pychologii, manipulaci a perfektně dedukuje. Umí tenis, dokonce byl kdysi juniorským mistrem Británie. Umí bojová umění, hlavně capoeiru. Dovede skvěle improvizovat, argumentovat a řídit helikoptéru. 

Je velmi nepředvídatelný. Na své okolí působí, jako nevychovaný, rozmazlený sobec. Nikdy se nechová tak, jak by měl. Jen málo kdy prosí, nebo děkuje. Obvykle to nemá za potřebí. A často lidi kolem uráží, nebo shazuje svou upřímností. Je na něm jasně znát, že žije v izolaci a na společnost není zvyklý. Je nedůvěřivý, opatrný, ale odvážný. 

V oblasti vztahů je pravděpodobně nezkušený, podle jeho nemotornosti, a dětské nevinosti patrné na první pohled.

Od začátku ví, že je Light kira, ale nemá nic, čím by to dokázal. Zároveň je Lightem velmi fascinován. Necítí vůči němu nenávist. Jen obdiv, zmatení a prohlásil ho za svého vůbec jediného kamaráda, což mohl i nemusel myslet vážně. 

L dělá často zbrklé pohyby. Svým postojem, držením věcí i způsobem sezení... tím vším se odlišuje od normálních lidí. Většinu času je ovšem nad věcí, klidný a ostražitý. Jen málo co ho vyvede z míry. 

 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

KUK

(Miki, 18. 7. 2014 14:55)

Zdá se mi to zajímavé, chystám se ponořit do děje.