Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodní informace

7. 12. 2012

 

Autor: TruTru Kanashiko

Beta: Pheneriké

Název: Vivere Porta (živá brána)
Hlavní postavy: Harry Potter/ Severus Snape
Vedlejší postavy: Dobby, Brumbál, Voldemort, Draco, Klofan, Krátura, Victorie Silvia Salazarová (OC)
Nejvedlejší postavy: Hagrid, Hermiona, Ron, Nevil, Lenka, Mcgonagallová, Lupin, Weasleyovi,...
Ostatní postavy: Mnou osobně vymyšlení, které nebudu prozrazovat, Smrtijedi, Ministerstvo a jeho obsah, Fénixův řád a jeho obsah, Denní věštec a Rita Holoubková...
Věková hranice: Nechce se mi určovat hranici, vzhledem k tomu, že jsem články podobného charakteru začla číst ve třinácti, ale aby se neřeklo, že jsem nevarovala předem, tak doporučená hranice je dejme tomu 17+ ( hranice dospělosti kouzelníků :3 ...jak malá, já vím )
Upozornění: Většina postav, prostředí a děj, na který navazuji je vlastnictvím autorky původního zpracování HP série J.K.Rowlingové.
Doba děje: Příběh začíná před Harryho šestnáctými narozeninami. Takže o prázdninách mezi pátým a šestým ročníkem.
Varování:  Pro jemnější povahy před brutálními, drsnými, psychicky vyčerpávajícími a sexuálně nabitými scénami obsahující výhradně dva mužské prvky. Také chci upozornit na vlastní změny v příběhu, ve kterých Brumbál prsten neobjeví, takže se ho nepokusí zničit a kvůli tomu je jeho čas srmti odložen na neurčito. Severus Snape nedá Narcisse svůj neporušitelný slib, a ani k tomu nedostane příležitost. Draco Malfoy se s tím bude muset poprat jinak. Sirius je definitivně mrtvý a mému Severusovi je zde 38 let. Harry Potter i nadále trpí vizemi Voldemorta a sužují ho noční můry o smrti Cedrika a Siriuse. Objeví se tu nějaké moje vlastní inkantace, předměty, možná i tvorové nebo lektvary. Říkám to dopředu, aby si pak někdo nemyslel, že jsou mi původní zaklínadla úplně cizí. Neznám je sice na spaměť, ale zas tak špatně na tom taky nejsem! :P

bez-nazvu.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

-

(belldandy, 9. 2. 2013 18:03)

Jako Mája, taky jsem na tvé stránky narazila nedávno. Tak dva dny nazpátek. Ještě jsem nezačal číst, ale vypadá to na ambiciózní projekt. :) Působí na mě tak zkraje docela promyšleně a to samozřejmě oceňuji. Taky jsem ti chtěla napsat, že se mi moc líbí fotomontáže k fikci. Předpokládám, že je to tvá práce. Zasloužíš za ně rozhodně chválu.
Po pravdě ti ale píšu, protože jsem taková protiva, co se šťourá v termínech. Mám pocit, že Victorie Silvia Salazarová má bát OC (originální charakter) a nikoli OOC (out of charakter).
A taky se chci zeptat, jestli nezvážíš přeformulování, že tvá povídka obsahuje slash. Myslím si (i kdyzž takový výraz nevidím popravdě prvně), že fanfikční povídka nemůže obsahovat slash, ona sama je slash. Obsahuje jako motiv homosexuální poměr.
Třebaže je možné, že se obsah toho slova mění, já jsem zatím názoru, že slash je označením druhu textu, nikoli označením pro lásku mezi osobami stejného pohlaví nebo dokonce označením pro homosexuální sex.
Nu, doufám, že to nevyznilo nepřátelsky, protože to nepřátelské nemělo být.