Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.díl - Úvod

6. 3. 2013

 Škola začíná a Harry Potter nadále zůstává v izolaci, pod velením bývalého učitele lektvarů. Jejich nesympatie pomalu, ale jistě ustupují, s překonáváním neprostupných hranic a Harry je ze svých proměněných pocitů obzvláště zmatený. Teď však oba stojí před novým úkolem, jehož náplní je získání všech Voldemortova Viteálů a jejich následná likvidace. To se však ukáže být velmi těžkým posláním jak pro bývalého studenta Bradavic, tak pro jeho učitele. To ovšem není jejich jediný problém. Z Draca Malfoye se stal smrtijed a i on byl pověřen nelehkým úkolem – zabít Albuse Brumbála. Otázkou ale zůstává, pro koho z nich to znamená větší nebezpečí. Mladému Zmijozelovi jde totiž o mnohem víc, než jen o přízeň Pána Zla. Jedinou nadějí se ukáže být síla důvěry. Zda někdo pochopí jeho situaci dřív, než bude pozdě. Pokud by se oči zaslepené předsudky otevřely dokořán, mohla by pomoc přijít nečekaně od těch, od kterých to čekáme nejméně a někdy mohou mít dobré úmysly velmi překvapivé následky.
Harry se mezitím snaží překonat nové překážky pěkně jednu po druhé, ale jde mu to ztěžka a dost neobratně. Jak jen by měl zařídit, aby směl své přátele vidět aspoň o vánocích? Někdy jsou hold nejméně důležité problémy těmi nejkomplikovanějšími a chce hodně odvahy, trpělivosti i fantazie, aby byly překonány.
Do toho všeho jsou tu mudlové, kteří začínají pociťovat, že žijí za branami tajemství a kouzelnický svět to v poslední době nedokáže tajit tak dokonale, jak tomu bylo doposud. Čím to asi může být…?

(Doba děje: začátek 6.ročníku až vánoce) 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

-

(belldandy, 7. 3. 2013 1:11)

Hurá! Těším se ...

Re: -

(TruTru, 7. 3. 2013 7:59)

:3