Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 díl - úvod

10. 10. 2013

 

3. díl - Úvod 

Po velmi nehezkém zážitku, který Harry prožije, když čelí Voldemortovi, se hodně věcí změní. Hluboce zasáhlý mladý muž se musí znovu postavit na nohy a začít bojovat. Není to však vůbec snadné, Změnilo se toho příliš a jeho nejsilnější schopnosti ho opustily. Rozpadly se a teď půjdou jen velmi těžko poskládat zpět. Chce to hodně trpělivosti, vynalézavosti a především hodně Severuse Snapea, aby se hrdina opět zotavil. Měl by rychle nabrat dech, neboť věci se stále více komplikují, Ministerstvo se začíná podlamovat pod náporem černé magie, mudlové se záhadně vytrácejí z ulic a ministerský předceda přestává mít s kouzelnickou společností trpělivot. Co je mu ale platný jeho vztek, když i on sám se může snadno ocitnout ve velikém nebezpečí? 

A pak je tu Draco, jehož názor vůči Harrymu Potterovi se mění stejně rychle, jako jeho přesvědčení rozdupadé Victorií. Je nucen čelit vzteku svého pána, úprku rodičů před zákonem i nepříjemně všední výuce v Bradavicích.S přiblížením prázdnin si ovšem víc a víc přeje zůstat schovaný na hradě, ve své koleji. 

... Likvidování viteálů se blíží ke svému konci a zbývá už jen poslední. Ale proč by se měl svobodně rozhodnout, zda chce být zničen, když ostatní viteály možnost volby neměli? Zeptá se ho na to někdo?  

Malý černý kámen, pověšený kolem krku, pálí na prsou. Zdalipak Severus zjistí, co mu vlastně Brumbál svěřil? 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ooOoo

(Sitara, 13. 10. 2013 0:12)

Páni, to je docela hrůzostrašný úvod. Začínám se děsit toho, co se Harrymu stane... Já vím, počítala jsem s tím, ale tak nějak optimisticky jsem doufala, že to nebude tak... no - strašné? Já vím, ale říkala jsem si, že třeba Voldy nebude mít zrovna čas mučit svého úhlavního nepřítele (:-D !) a že Harryho mezitím někdo zachrání... :-D No jo no. Přehánim. A bojim se. Asi jako když nás v Nocích čeká kapitola s mučením...
A těším se na tředí díl! :-)