Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takové normální ráno

23. 1. 2015

Nění to moc dlouhé, a v Open Office nemůžu najít počítadlo na slova, takže je to podle odhadu. Doufám, že to ta tisícovka je, jinak se omlouvám :) 

Nyní už opraveno :) Děkuji Pajko!!!! :3

 

TAKOVÉ NORMÁLNÍ RÁNO

 

,,Harry..."

Jeho sametový hlas mu pošimral ucho. Tiché oslovení jím proteklo jemně jako med. Olízl se, rty zvlnil do úsměvu a pomalounku se nechal vést ze sladkých snů do bdělosti. Už nějakou dobu to nebylo nic otravného, protože realita byla den ode dne lepší.

Ucítil prsty na svém čele, jak odhrnuly pramen jeho neposedných vlasů. Na čelo dostal cudný polibek. A úsměv se stával stále intenzivnějším.

Tak dobře. Jsem vzhůru, pomyslel si. Ale že by ráčil otevřít oči, to ne. Co by se namáhal? Stejně ví, kdo se nad ním sklání. Ví, kdo ho políbil na čelo, a teď na vršek hlavy, do rozcuchaných vlasů. Harry vezme svoje polomrtvé tělo a obrátí se s ním na druhou stranu, směrem k Severusovi. Jednu paži nadzvedne, ale jen tolik, aby mohl muže vedle sebe obejmout kolem boků a přitulit se k němu do těsné blízkosti.

Nad jeho hlavou se ozvalo krátké odfrknutí.

,,Líný, jako vždycky," protáhne se nad ním kriticky. ,,Je čas vstávat a nechat svého manžela dýchat."

Harry v duchu protočí panenky. S nosem zabořeným do mužovy hrudi něco zabručí, ale jinak se neobtěžuje pohnout.

,,Harry Pottere," ozvalo se ještě jednou, trochu ostřeji. ,,Je sedm."

Sedm. No a co jako? Před hodinou bylo šest a za hodinu osm. Sedmička je přeceňovaná. Severusova hruď je na druhou stranu neskonale hladká, teplá, voňavá. Což mu připomíná snídani. Vzpomněl si, že měl včera hroznou chuť na jablečný koláč. Ale... kdyby si měl vybrat mezi koláčem a Severusem...

,,Bré ráno," zavrněl. Přitulil se ještě blíž, pokud to bylo možné a prakticky muže sám sebou zavalil. Nic člověka neprobudí tak, jako ranní rychlovka, no ne?

Začal na tělo pod sebou sázet jeden polibek za druhým, až se nakonec prolíbal až ke krku. To bylo nejdál, kam dosáhl, aniž by byl nucen změnit pozici.

,,Harry, dneska ne," na hlavě mu přistála veliká dlaň. ,,Nestihneš to."

,,Co bych nestihl," protestoval Harry. ,,Stihnu." Olízl mužův krk po celé jeho délce, a s uspokojením vnímal těžké polknutí. Já ti dám, že dneska ne, to budeš koukat.

,,Já snad někam dneska jdu?"

Prolíbal se až ke rtům. K těm ach – tak – měkkým – rtům a přitiskl na ně své. Na lopatky mu dolehly obě Severusovy dlaně.

,,No, já ti nevím. Co třeba do práce?"

Harry zkameněl. Zastavil se pár centimetrů od tváře, na kterou plánoval obzvláště bohatý polibek.

,,Sedm," zopakoval zkoprněle.

,,Ano," přitakal Snape.

,,Sedm!" Harry se vymrštil z postele jako zlatonka z dosahu chytače a začal zmateně lítat po ložnici, aby posbíral všechny roztroušené kousky oblečení. ,,Do prdele! Já nestíhám!"

Severus se mezi tím velmi pomalu a líně posadil. Deka mu sklouzla do klína. S pobavením sledoval, kterak jeho zodpovědný manžel balancuje nahý mezi nábytkem a rve na sebe ponožky, každou jinou.

Někdy to byla vskutku zábavná podívaná, jak ten mladý muž zapomínal používat hůlku, když panikařil. Takže si podal svou vlastní hůlku a svého roztomilého chotě oblékl po svém. Čistý hábit, kravata, ponožky, boty. Harry se ještě další tři vteřiny rozhlížel po svém tričku, než si uvědomil, že je připravený.

,,Tak jo... díky."

Přiskočil k posteli, vzal Severusovy tváře do dlaní a vděčně ho políbil.

,,Co bych bez tebe dělal?"

,,Byl bys nezaměstnaný, řekl bych," odpověděl Snape. Nepochybně měl pravdu.

Harry se ušklíbl a už mizel v kuchyni, aby si rychle připravil snídani.

Než ten bohem obdařený nešika udělal pár toustů, Snape už byl v županu a stál vedle něj. V rukou držel dvě hůlky, tou svojí mu pomohl připravovat snídani, tu druhou mu při vhodné příležitosti zastrčil za opasek.

,,Bystrozor by měl být vždy ve střehu,"

Harry se obrátil a zády se opřel o kuchyňskou linku.

,,Kdo by mi tu asi tak mohl ublížit," usmál se na Severuse.

,,Kdokoliv," dýchl mu Snape do ucha. Pak sebral z kuchyňské linky svůj šálek kávy a odcházel s ním ke stolu.

Tam si poklidně rozevřel noviny a začetl se do nich. Mezi články byla zmínka o nadcházejícím světovém finále ve famfrpálu. Severus tu hru nenáviděl. Ale předpokládal, že vstupenkami udělá Harrymu radost, takže se ho to přeci jen týkalo. Alespoň že on se rozhodl od tohohle sportu upustit. Mít doma chytače bylo možná ještě děsivější, než mít doma bystrozora. Od smrti Voldemorta to beztak nebylo nijak nebezpečné povolání.

Za stůl naproti němu někdo těžce dosedl, zhluboka hltal čaj a kousal spálené topinky.

Snape předstíral, že nevnímá intenzivní pohledy, které Potter do druhé strany novin zabodává. Jeho hlasité mlaskání však mluvilo za vše.

,,Dneska máme schvalovačku," promluvil dostatečně hlasitě, aby si vydobyl jeho pozornost. ,,Budu prezentovat svůj postup při zatýkání."

,,Výtečně. Přeji hodně štěstí." Snape pomalu otočil stránku v novinách.

,,Když přijmou můj návrh, tak možná povýším," zvýšil Harry hlas.

,,A možná taky ne."

Hlasité kousnutí do topinky stačilo Severusovi k tomu, aby si představil jeho výraz. Ušklíbl se, což Harry samozřejmě neviděl. 

,,Copak tebe to neznervózňuje?"

,,Moje práce to není... máš na bradě med. Kdyby tvůj brilantní návrh pro efektivní zatýkání a humánní věznění náhodou obstál, dokonce i kdyby tě povýšili, nebude to pro mne osobně žádná výrazná změna vzhledem k tomu, že mně už ani jedno ani druhé nehrozí. Nicméně ti přeji mnoho štěstí."

,,Hmmmm," protáhl Harry. Oba dobře věděli, kdo Severuse zachránil před Azkabanem, ale to už bylo dávno, dávno pryč. Věci ohledně vděčnosti si už vyříkali. Jelikož se neshodli na tom, kdo je komu více zavázaný, zkrátka to nechali plavat a navzájem si poděkovali dvojitou žádostí o ruku. Zvláštní? Ale vůbec ne. Byli přece kouzelníci. Mohli si dělat, co chtějí. A oni chtěli sebe. Chtěli dva snubní prstýnky, chtěli byt v Příčné ulici, chtěli se navzájem milovat stejně intenzivně a vášnivě, jako se celá ta léta nenáviděli. Tyhle emoce k sobě měly vždycky neuvěřitelně blízko.

Harry se koukl na hodiny, povzdechl si. Než vstal od stolu, nalil do sebe zbytek čaje, utřel si pusu rukávem a přešel k druhé straně stolu, aby nahlédl Severusovi přes rameno do otevřených stránek.

,,No... tohle jsem vidět nepotřeboval," zafuněl při pohledu na titulek o Famfrpálu. Samozřejmě netušil, že jsou vstupenky dávno schované v nočním stolku jeho manžela. A tolik, tolik si přál u toho být!

Snape noviny bez jediného slova zavřel a odložil na stůl. Konečně mu věnoval svůj hluboký pohled.

,,Budu ti... jak tomu říkáš... ach ano... držet palce."

Harry se široce usmál. Jednou rukou vjel Severusovi do jeho uhlově černých vlasů, a díval se na něj, jako by se právě zamiloval.

Má sotva pár minut, musí běžet!

Snape mu pohled vracel, nadzvedl obočí. Kam se podělo jeho ,,Do prdele nestíhám?". Evidentně zabloudilo někde mezi jejich pohledy. Bývalý profesor lektvarů si povzdechl, poklepal si na klín a Harry se na něj okamžitě posadil. Vzal tmavé vlasy i do druhé dlaně, nechal prsty protéct těmi jemnými prameny a hrubě se vrhl na jeho ústa ve snaze vynutit si ten nejdelší a nejvášnivější polibek. Takový, který by v něm zůstal po zbytek dne, dokud si nepřijde pro další.

,,To není fér. Já se můžu přetrhnout, abych byl ve čtvrt na sedm v krbu a ty si tu jenom tak sedíš," stěžoval si, jen co se od něj odtrhl. Čelo si opřel o to Snapeovo. Vdechl mu do obličeje vůni medu a topinek.

,,Co na to mohu říct? Výhoda vlastního podniku," ušklíbl se Severus.

Jeho obchod s lektvary už druhým rokem neuvěřitelně prosperoval.

,,Nevytahuj se."

,,Nestěžuj si."

Oba na chvilku zmlkli. Čas od času vzniklo určité napětí, to ano. Přece jen... kdysi bývali student a učitel... bývali zatraceně tvrdohlavý student a příšerně zaujatý učitel. Na věci měli jen zřídka stejné názory. Těch pár se dalo vyjmenovat na prstech jedné ruky. Shodli se na tom, že byl Voldemort parchant. Shodli se na tom, že obrana proti černé magii je nejlepší předmět, jaký se v Bradavicích vyučuje. Také byli schopni připustit, že se prvních pár let, co se znali, chovali trochu (ale ne úplně) zaujatě vůči tomu druhému. A nakonec se dokázali shodnout i na smaragdu na jejich prstýncích. Jinak to ale byl jeden kompromis větší než druhý. Dohady a hádky střídal usmiřovací sex, který byl natolik uspokojující, že hádky snad z jiného důvodu ani nevznikaly.

Harry ale věděl, že teď už je příliš pozdě na to, aby Severusovi rozvázal pásek od županu, stáhl si kalhoty a přitisknutý zády na jeho rozpálenou hruď dosedl na roztoužený klín. Jasně vnímal, že Snape by proti tomuto vývoji ranního rozhovoru nic nenamítal. Ale práci má člověk jenom jednu, že jo. Harry si povzdechl, zasmál se a Severus udělal to samé. Pár vyměněných slov se ani nedá považovat za hádku. I když v jejich případě...

,,Tak už běž," zašeptal proti své vůli Snape.

,,Tak já jdu," vydechl s rezignací Harry. S velkou nevolí opustil jeho vyhřátý klín a vlezl si do krbu.

,,Uvidíme se večer," mrkl s úsměvem na Severuse a ten úsměv byl ještě kratičkou chvíli vidět mezi zelenými plameny, dokud se v nich Harry nadobro neztratil.

Snape se tím směrem ještě chvilku díval a možná ani netušil, že se stále usmívá.

Život byl... krásný. Ano, opravdu byl. Trvalo to sice dlouho, během války byly chvíle, kdy se zdálo lepší umřít, ale Severus nyní věděl, že žádné utrpení nestojí za to, aby mu člověk podlehl. Protože nikdy nevíte, co vám budoucnost přinese. Jemu konkrétně přinesla poklidná rána, hrnek teplé kávy a jednoho zmateného, nešikovného a perfektního Harryho Pottera. Nic víc už si od života nemohl přát.

THE END

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Awesome!

(Serrlaid, 18. 11. 2015 20:46)

Krása! Sladká jednohubka :-)) Tvůj styl psaní se mi moc líbí.

-

(Sitara, 8. 4. 2015 23:46)

"Já ti dám, že dneska ne, to budeš koukat." :-D Haha. Krásňoučká jednorázovka, ta domácká atmosféra se štěstím visícím ve vzduchu mě dostala do rozněžněné nálady a nasadila připitomělý úsměv :)
Děkuju!

(Sonka, 18. 3. 2015 14:34)

Ďakujem za túto nádhernú jednorázovku. Proste krása a tie záverečné vety :)))

...

(Agnes, 8. 2. 2015 17:37)

Jak je vidět, i ráno plné stresu může být příjemné. Snad si na to zítra ráno vzpomenu a vylepší mi to den :-) Díky za to.

...

(Profesor, 5. 2. 2015 14:51)

Velmi milý příběh.

:)))

(Saskya, 26. 1. 2015 21:39)

veľmi podarené! :) úplne mi to pozdvihlo náladu :) tí dvaja sú úžasní :)

:-)

(Anonymka SS, 26. 1. 2015 10:37)

to bylo skvělé!!! krásná povídka ;-)

Krása

(Hanetka, 24. 1. 2015 6:52)

Když má mladík s brýlema
těžké ranní dilema...
Zodpovědnost, i ta čest
mnohdy na překážku jest,
když by se rád na pár chvil
ještě trochu přitulil!

Krásná povídka. Dneska se budu asi převážnou část dne culit.

Re: Krása

(TruTru, 24. 1. 2015 22:20)

Bože to je nádherné! Děkuji! :3

Awwww

(KalamityJane, 23. 1. 2015 22:58)

Merline, tohle bylo dokonalé. Trávit páteční večery v práci by mělo být zakázané, takže tohle byla velmi příjemná odměna, úplně mi to zvedlo náladu. Děkuju, zhostila ses výzvy nejlepším možným způsobem. :-)

Re: Awwww

(TruTru, 24. 1. 2015 1:01)

Děkuju :)
Snarry challenge byl supr nápad :) nakonec jsem ráda, že jsem byla první. Teď už s jenom dám nohy nahoru a budu si pěkně číst přibývající Snarry :D Tohle je geniální způsob, jak zvýšit počet českých snarry povídek, fakt!
Dík, že jsi mě pozvala, Je fajn se na tom podílet :3

Paráda!

(pajka, 23. 1. 2015 21:19)

Sedmička je přeceňovaná. Tak tahle věta mě rozesmála a svého připitomnělého úsměvu jsem se už nezbavila, dokud jsem nedočetla. A vlastně ani potom ne, protože se culím pořád :-). Bylo to krásné, kouzelné, pohodové, přesně povídka na rozjezd příjemného víkendu. Takže ti moc děkuji.

Re: Paráda!

(TruTru, 24. 1. 2015 0:58)

Děkuju Pajko :)
Jsem ráda, mohu-li se přičinit na zpříjemnění něčího víkendu :D DOufám, že budeš mít sobotu i neděli příjemnou :3

!!!!!!

(miamam, 23. 1. 2015 20:51)

Ach panebože to bylo naprosto perfektní!!!!!!! Pochopitelně vidím ty drobnosti pro betaread, jsem korektorsky degenerovaná :D, ale jsou to tak nepodstatný kravinky vůči celku, který byl tak strašně okouzlující!!!!! Ach ano. ANO. Děkuji za úžasný kousek na začátek téhle výzvy! Šmarjá, to si jdu přečíst znovu. Úplně jsem ty Harryho vjemy po probuzení cítila, ta domácká chvilka u snídaně byla taky skvělá.... ííííík! Prostě čiré nadšení! :D

Re: !!!!!!

(TruTru, 24. 1. 2015 0:46)

Děkuju Mio! :D
Chtěla jsem, abyto na začátek bylo něco pozitivního :) O to víc, když jsem vybrala tak smutný druhý téma :D

:D

(SORA 77, 23. 1. 2015 20:44)

Moc se mi to líbí, povedlo se. Doufám, že pokud přijdu na řadu, budu aspoň způlky tak dobrá.

Re: :D

(TruTru, 24. 1. 2015 0:44)

Děkuji :)
No to určitě, vždyť tohle není nic přebornýho :D

:3

(Salazaret, 23. 1. 2015 19:53)

Prostě nemám slov! Nádherný! Sladký... sladký! Sladký! To je přesně to, co jsem dnes sakra moc moc moc potřebovala a fakt moc děkuji!
Jsi anděl!

Sal.

Re: :3

(TruTru, 24. 1. 2015 0:43)

Ahoj Sal! :3
Těší mě, že jsem ti zvela náladu :D

Skvělé!

(Jamie Williams, 23. 1. 2015 18:38)

Krásné :) Myslím, že jsi Snarry challenge otevřela v tom pravém tónu ^^